(Видео) Лазаров за „Сител“: Политиката нема да ја води економијата - сега ќе имаме засилена трговија со Бугарија


Претседателот на Македонско-бугарската стопанска комора, Кирил Лазаров вечерва гостуваше во вестите на Телевизија Сител. „Бизнисмените веќе 5-6 години наназад ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ефикасноста што Собранието, како највисок орган во државата, ја покажа при донесувањето на Законот за минимална плата да продолжи веднаш и со укинување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Северна Македонија Во 2010 година кога Стопанската комора на Македонија излезе со новата програма за ...
| | веќе видена | слични

Во 2010 година кога Стопанската комора излезе со новата програма за економски развој, централната проекција беше дека приватниот сектор со таа реформа мора да ...
| | веќе видена | слични

Додека компаниите бараат измени на законските решенија со кои од стартот на годинава недела е прогласена за неработен ден, а со кои би им се дозволило ...
| | веќе видена | слични

Затворени кепенци, празни тезги, хали без работници, изгаснати печки - има ли повеќе зијан отколку ќар од мерката да се одмара во недела? Одлуката недела да ...
| | веќе видена | слични

Стопанствениците не се против законското решение за недела неработен ден туку единствено предлагаат да се укинат ограничувањата кои дејности смеат да работат ...
| | веќе видена | слични

Компаниите сами да одлучуваат дали ќе работат в недела или не - дел од стопанствениците бараат да се најде посоодветно законско решение од актуелното, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Украинскиот претседател го изјави ова откако низа експлозии погодија руска воздушна база таму, при што загина едно лице.Крим е меѓународно признат како дел од ...
сите 66 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 18 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Откажани или одложени летови, метежи на аеродромите. Голем број патници во авио-сообраќајот се соочуваат со вакви проблеми изминатиов период. Симона Ристевска ...
сите 61 | | | веќе видена

Голем дел од конвенционалната мудрост за актуелната европска криза со природен гас - предизвикана од намалените испораки од Русија - се потпира на две ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Лазаров за „Сител“: Политиката нема да ја води економијата - сега ќе имаме засилена трговија со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: