Калеска-Ванчева: Законот за Изборниот законик не стои во фиока, СДСМ е за една изборна единица

Законот за промена на Изборникот законик не стои во фиока, потенцира пратеничката на СДСМ, Снежана Калеска Ванчева во гостувањето на емисијата „24 анализа“. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Димитар Апасиев, лидер на Левица, најавува дека неговата партија ќе предлпожи законско решение со кое, како што вели, „апанажа“ ќе им следува и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на техничка влада на 100 дена пред избори, позната како Пржинска влада, не беше усвоен денеска во Собранието. „За“ ...
| | веќе видена | слични

Преговорите со Бугарија доминираа на денешната седница на која се избираат заменици министри. Уште во своето воведно обраќање, премиерот Ковачевски уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Само 16 од вкупно 120 пратеници во Собранието на Македонија гласале „за“ укинување на апанажата на пратениците, министрите и други јавни функционери, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борислав КРМОВ За Предлог-законот на Левица за УКИНУВАЊЕ НА АПАНАЖАТА гласаа само 16 пратеници, 13 беа против, а најголем дел од пратениците од власта се ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот претседател Талат Џафери објасни зошто гласал против укинувањето на апанажата. Според него, не се сите пратеници богати, и ќе бидат оставени на ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на Пржинската влада го поддржаа само 32 пратеници, а за предлогот на Левица за укинување на апанажата гласаа 16 пратеници. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калеска-Ванчева: Законот за Изборниот законик не стои во фиока, СДСМ е за една изборна единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: