Петков: Во Македонија и во Бугарија има многу сили кои не сакаат добрососедство


Тој рече дека со Ковачевски се познаваат две недели, и сето она што е договорено било исполнето Во Република Македонија и во Бугарија има многу јасни сили кои ...
| | веќе видена | слични

Дел од овдешната јавност со право си го поставува прашањето зошто има такви ставови од страна на министерот Османи, кога должност на МНР е да ги штити ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нова провокација од Бугарија. По низата навреди упатени на македонска адреса и негирањата на македонскиот јазик, Бугарите во емисијата „Милионер“ поставувајќи ...
| | веќе видена | слични

„Провокатори секогаш ќе има“, со овие зборови бугарскиот премиер Кирил Петков го прокоментирал инцидентот после положувањето цвеќе на гробот на Гоце Делчев, во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за надворешни работи остро го осуди вандалскиот и немил инцидент, кој се случи на денот на обележувањето на 150 годишнината од раѓањето на ...
| | веќе видена | слични

Бугарската амбасада во Скопје испратила нота до македонското МНР во која изразува длабоко жалење за вандализмот по заедничката прослава на 150-годишнината од ...
| | веќе видена | слични

Според МНР членови на навивачките групи на нецивилизиран начин ги остранувале лентите од венците положени од страна на бугарските официјални претставници за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската амбасада во Скопје испратила нота до македонското министерство за надворешни работи, во која изразува длабоко жалење за како што велат, вандализмот ...
| | веќе видена | слични

Вечерва со реакција до медиумите се огласија и од МНР во врска со настанот кој се случи а денот на обележувањето на 150 годишнината од раѓањето на нашиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1047 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 489 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 485 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков: Во Македонија и во Бугарија има многу сили кои не сакаат добрососедство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: