ССМ утре ќе блокира улица поради минималната плата


Какво лицемерие, ВМРО-ДПМНЕ блокира закон за повисоки плати на наставиците а предлага амандмани, реагираат од СДСМ. Лицемерен е амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сите работодавачи без разлика дали се од приватниот или јавниот сектор се должни да го почитуваат спроведувањето на Законот за минимална плата, а секое ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, во однос на тоа како коментира одредени изјави на членови на Заедничката историската комисија со Бугарија, како и во однос на ...
| | веќе видена | слични

Според него, овој закон важи за сите работници во државата и во однос на неговото спроведување нема разлика дали станува збор за државна институција или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лицемерен е амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за усогласување на платите во јавниот сектор кога целата јавност гледа дека истата таа партија 10 месеци ги блокира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ со амандман ќе бара усогласување на платите во јавниот сектор, т.е. нивно скалесто зголемување во однос на минималната.-Владата е фрлена само на гол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Исполнуваме уште едно ветување дадено пред граѓаните, повторно ја зголемуваме минималната плата. Од први април 80.000 работници ќе добиваат минималната плата ...
| | веќе видена | слични

Законот за минимална плата опозицијата и позицијата ги втурна во трка кој повеќе се грижи за работниците. Како и да е, 78.000 работници ќе го искористат ...
| | веќе видена | слични

Владата е фрлена само на гол популизам, без да мисли за граѓаните во целост. Власта не ги почитува колективните договори кои се склучени помеѓу работниците и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1050 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 271 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 240 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССМ утре ќе блокира улица поради минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: