Луѓето во светот ја консумираат најскапата храна досега

Скопје, 10. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Се’ уште не се знае дали ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените на основните производи, но министерот за ...
| | веќе видена | слични

Од 1 декември до крајот на февруари се реализра мерката во делот на замрзнувањето на цените на основните поризводи кои се навдени во одлуката , во моментот во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и кралот на Саудиска Арабија Салман разговараа за стабилизација на цените на енергенсите , состојбата на пазарот на нафта и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска пред медиумите објави дека е разработен дополнителен план за спречување на ценовните шокови и инфлацијата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Полска од 1-ви февруари некои од основните продукти, како што се лебот, месото и млечните производи, се ослободени од плаќањето на данокот на додадена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луѓето во светот ја консумираат најскапата храна досега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: