Нема договор за зголемување на минималната плата


2 копии

Денес Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ до Собранието на Република Македонија поднесе Предлог закон за дополнување на Законот за пензиското и инвалидското ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ до Собранието денеска поднесе Предлог-закон за дополнување на Законот за пензиското и инвалидското осигурување, по скратена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите работодавачи, без разлика дали се од приватниот или од јавниот сектор, се должни да го почитуваат спроведувањето на Законот за минимална плата, а секое ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, во однос на тоа како коментира одредени изјави на членови на Заедничката историската комисија со Бугарија, како и во однос на ...
| | веќе видена | слични

Според него, овој закон важи за сите работници во државата и во однос на неговото спроведување нема разлика дали станува збор за државна институција или ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лицемерен е амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за усогласување на платите во јавниот сектор кога целата јавност гледа дека истата таа партија 10 месеци ги блокира ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, Никола Мицевски, изјави дека треба да се обезбеди зголемување на старосната пензија, но и на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието на Македонија поднесе предлог за итни законски измени според кои од април годинава на пензиониерите ќе им бидат покачени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 266 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 192 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 241 | | | веќе видена

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема договор за зголемување на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: