Пет алткоини за инвестиција во февруари

Најголемата светска берза за криптовалути Бајненс планира стратешка инвестиција од 200 милиони долари во Форбс, издавачка компанија и списание со традиција од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Binance, најголемата светска менувачница на криптовалути според обемот на тргување, направи стратешка инвестиција во 104-годишното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На азиските берзи денеска се тргува претпазливо бидејќи инвеститорите не сакаат значително да ги променат позициите пред извештајот за инфлацијата во САД, па ...
| | веќе видена | слични

Берзанските индекси на Волстрит нагло пораснаа, а тоа се случи најмногу благодарение на растот на цените на акциите на големите технолошки компании и нивните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Според извештајот на компанијата за анализа на блокчејн Елиптик, донациите на криптовалути за украинските граѓански активисти и ...
| | веќе видена | слични

Федералното истражно биро уапси двајца сопружници под обвинение дека се обиделе да „исперат“ криптовалути во вредност од 5,2 милијарди долари. Во акцијата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 479 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 883 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 440 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 164 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет алткоини за инвестиција во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: