ПИСМАТА ОД ОСУДЕНИОТ ЗА РЕКЕТ: Заеви се главата на октоподот, сведочењата од обвинетите упатуваат парите да се бараат во Струмица

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во однос на писмото и оние конверзации кои што беа објавени во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“. Ова рочиште доаѓа по писмото што првообвинетитот Бојан Јовановски го испрати до ...
| | веќе видена | слични

Се вршат огромни притисоци пред денешното рочиште за случајот Титаник, објави вчера порталот Инфомакс од каде се тврди дека обвинителството врбува невини луѓе ...
| | веќе видена | слични

По двајца обвинители од гостиварското и скопското, а еден од беровското обвинителство сакаат да гонат организиран криминал и да бидат избрани да работат во ...
| | веќе видена | слични

Боки-13 преку неговиот правен тим испрати ново отворено писмо до Претседателот на Основен Кривичен Суд Иван Џолев, судијката Софче Гаврилова Ефремова и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Бојан Јовановски, познат во јавноста како Боки 13, испрати отворено писмо до граѓаните на Република Македонија, кое ви го пренесуваме во целост:-До сите ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски познат како Боки 13-ка денеска испрати ново Отворено писмо до претседателот на Основниот кривичен суд Иван Џолев, до судијката Софче Гаврилова ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски испрати ново писмо од затворот Идризово, овојпат адресирано до претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев, до судијката во случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПИСМАТА ОД ОСУДЕНИОТ ЗА РЕКЕТ: Заеви се главата на октоподот, сведочењата од обвинетите упатуваат парите да се бараат во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: