Измените на Законот за минимална плата влегуваат во Собрание


За 7 години само за 9 отсто е зголемена вредноста на синдикалната кошница, поради повисоки цени, а минималната плата за истиот период е зголемена за 100 отсто, ...
| | веќе видена | слични

„Минималната плата е актуелна тема, се очекува да повлече подигнување на платните рангови, пред се на оние вработени кои се поврзани со минималната плата. ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Борче Давитковски смета дека само со зголемувањето на минималната плата се кршат закони, бидејќи треба да се зголемат платите на сите ...
| | веќе видена | слични

Професорот Трајко Славески синоќа во емисија на Телма телевизија ги појасни своите ставови поврзани со законот за минимална плата кои предизвикаа реакции во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

„Владата потклекна под притисок на синдикатите, требаше во пакет сите работници да ги земе, буџетарите, 170.000 реагираат. Целиот јавен сектор сите ќе се ...
| | веќе видена | слични

Кога не се иде на целосни решенија секој пат се прават грешки, мислам дека владата потклекна под притисок на синдикатите, требаше во пакет сите работници да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 740 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 479 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

премиерот Димитар Ковачевски телефонски разговарал со Советникот на Стејт департментот, Дерек Шолет. Ми беше чест да разговарам со Советникот на Стејт ...
сите 280 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 241 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измените на Законот за минимална плата влегуваат во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: