Повеќе бугарски пратеници казнети, не носеле маски во парламентот

8 копии

Екипа на Софискиот здравствен инспекторат денеска изврши ненадејна проверка во Народното собрание на Бугарија и како што јави дописникот на МИА од Софија, без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствената заштита во Бугарија, која се соочува со криза поради пандемијата со ковид-19 во услови на рекордно високи инфекции и рекордно ниски стапки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од 47. Народно собрание на Бугарија ја одобрија предлог-одлуката на „Демократска Бугарија“ за формирање Привремена комисија за измени во бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 249 | | | веќе видена

Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставаа црвени рози пред полициските службеници кои го ...
сите 337 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе бугарски пратеници казнети, не носеле маски во парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: