На европските берзи денеска се тргува внимателно, ситуацијата е слична и на азиските

На европските берзи утрово се тргува внимателно, инвеститорите чекаат одлуки и пораки од централните банки за каматни стапки и инфлација. Индексот на водечките ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На азиските берзи денеска се тргува претпазливо бидејќи инвеститорите не сакаат значително да ги променат позициите пред извештајот за инфлацијата во САД, па ...
| | веќе видена | слични

Берзанските индекси на Волстрит нагло пораснаа, а тоа се случи најмногу благодарение на растот на цените на акциите на големите технолошки компании и нивните ...
| | веќе видена | слични

Федералното истражно биро уапси двајца сопружници под обвинение дека се обиделе да „исперат“ криптовалути во вредност од 5,2 милијарди долари. Во акцијата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за правда на САД соопшти дека запленило повеќе од 94.000 биткоини украдени во 2016 година, кои денес вредат 3,6 милијарди долари. Биткоини биле ...
| | веќе видена | слични

Во акцијата беа уапсени две лица, Илја Лихтенштајн и неговата сопруга Хедер Морган – двајцата наводно „испрале” 119.754 украдени биткоини откако хакер упаднал ...
| | веќе видена | слични

Њујоршкиот брачен пар Иља Лихтенштајн и Хедер Морган се уапсени и обвинети за кражба на 4,5 милијарди долари во криптовалути. Полицијата запленила 3,6 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 251 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На европските берзи денеска се тргува внимателно, ситуацијата е слична и на азиските

Од:
До кого (е-маил):
Порака: