ПОМИНА ТРАНСАКЦИЈАТА: Зголемен капиталот на АД Водостопанство

Време зa читање: 2 минути Стопанска банка АД – Скопје е еден од потписниците на основачкиот Статут на Централниот депозитар за хартии од вредност. Банката е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Македонска Берза во 11:43часот Зелен ден на Македонска берза за најтргуваните акции. Акцијата на Алкалоид во моментов достигна цена ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот 01.01 – 31.01.2022 година вкупниот промет изнесувал 901.761.990 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

ТТК Банка ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7 % на годишно ниво на имателите на Корпоративна обврзница – втора емисија на обврзници ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По повод 20 години од своето основање, Централниот депозитар за хартии од вредност АД Скопје ѝ додели пригодна плакета на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот јануари – декември 2021 година вкупниот промет изнесувал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Доналд Трамп е под истрага на ФБИ за можни прекршувања на Законот за шпионажа, кој, меѓу другото, спречува споделување на доверливи информации на лица кои не ...
сите 157 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби објави фотографии и видеа од синоќешниот концерт по повод прославата на годишнината од Охридскиот рамковен договор. Дождот не ...
сите 160 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 417 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Рускиот дипломат Михаил Улјанов ги повика Обединетите нации да интервенираат за да се осигура безбедноста на украинската нуклеарна централа Запорожјe, која е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОМИНА ТРАНСАКЦИЈАТА: Зголемен капиталот на АД Водостопанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: