Започна регистрацијата за најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум

Најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум, годинава се враќа во стариот формат и ќе се одржи од 6 до 9 март 2022 година во „Гранд Хотел ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и словенечкиот амбасадор во државава Милан Предан на денешната средба разговараа за соработката во полето на ...
| | веќе видена | слични

Целта на Стратегијата е динамизирање на пазарот на капитал и достигнување на развиеност на ниво на просекот во ЕУ. Повеќе можности за финансирање проекти за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе можности за финансирање проекти за компаниите, зголемена понуда на инструменти за инвестирање, како и привлекување на странски инвеститори се главните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои недостатоци на стратегиите и политиките за проширување на ЕУ придонесоа за формирање стабилократии на Западен Балкан, се вели во новиот извештај на ...
| | веќе видена | слични

Eдно од најголемите достигнувања на ЦЕФТА во 15 годишната имплементација на договорот е подобрувањето на трговските односи во регионот. Студиите покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Ограничен потенцијал за трговска размена, нееднаква распределба на придобивките и загубите по ЕУ интеграцијата и неусогласеност во градењето стратегии за ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата за Заеднички Регионален Пазар (ЗРП) за шесте земји на Западен Балкан претставува чекор напред кон продлабочување на регионалната економска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Неформалната економија е активност, која своите форми брзо ги приспособува на новините начини на работа и континуираните промени во начините на економско ...
сите 148 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

По срамниот пораз од 4-0 на гостувањето кај Брентфорд, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг вели дека им се потребни засилувања, и тоа квалитетни ...
сите 299 | | | веќе видена

Утрово во 01.02 часот во СВР Битола е пријавено дека на крстосницата од ул.„Солунска“ и ул.„Никола Тесла“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна регистрацијата за најголемиот бизнис настан во регионот 29. Копаоник бизнис форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: