Скопје не сака, но бугарските барања мора да влезат во Рамката за преговари со ЕУ, вели Захариева


Имплементацијата на Договорот за пријателство и добрососедство, кој ги обезбедува основните човекови права, мора да стане дел од Преговарачката рамка, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Освен некои поединечни коментари од носители на јавни функции, изостана вистинска и суштинска реакција од страна на повиканите релевантни македонски чинители, ...
| | веќе видена | слични

Македонските револуционери Дамјан Груев, Гоце Делчев, Питу Гули се Бугари: бугарската национална телевизија,БНТ 4, скоро една година е во македонскиот етер ...
| | веќе видена | слични

„Ако договорот меѓу двете влади бил преку Гоце да не се чепка мечката додека спие, мирно поминале и Гоце и мечката“. Така може да се опише генералната слика на ...
| | веќе видена | слични

„Повеќе бугарски историчари признавале посебна македонска историја меѓу 1878 – 1944 г. Сегашната бугарска позиција е рожба на национал-комунистичката политика ...
| | веќе видена | слични

Човекот е инаетливо суштество – забранете му го патриотизмот и ќе му го разбудите! И во деновите на ова алтернативно чествување на годишнината на Гоце, тоа се ...
| | веќе видена | слични

Експерти предупредуваат на извртување на фактите и пласирање лаги на бугарскиот канал БНТ4 „Ширење класична бугарска пропаганда, со дрски и отворени намери за ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека се внесе нова енергија во односите со Бугарија, за разлика од последниве 2 години. По потпишувањето на Преспанскиот договор драстично се влошија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 195 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 583 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 141 | | | веќе видена

Предлогот на француското претседателство со ЕУ е многу избалансиран и за Македонија и за Бугарија, коментира за ТВ Бугарија Стојан Сталев, поранешен министер ...
сите 37 | | | веќе видена

Попладнево за малку е избегнат поголем инцидент откако групата демонстранти против францускиот предлог беше нападнатa со камења од правец на плоштадот ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје не сака, но бугарските барања мора да влезат во Рамката за преговари со ЕУ, вели Захариева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: