Шаќири: Министерството за образование ги следи препораките на Комисијата за заразни болести

Министерот за образование Јетон Шаќири во емисијата 24 анализа истакна дека Министерството за образование ги следи препораките на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични

И покрај многу вирулентната варијанта омикрон, бројот на заразени наставници и ученици со корона вирусот засега е многу мал, оценуваат властите, заради што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројката на отсутни ученици и наставници на дневно ниво е околу 0,02 што не значи дека сите тие се отсутни поради Ковид-19, изјави вечерва министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест наставници во основното училиште „Лазо Трповски“ во скопски Карпош се позитивни на ковид-19 и не доаѓаат на своето работно место. Директорката на ...
| | веќе видена | слични

Шестмина наставници од основното училиште „Лазо Трповски“ во скопската населба Карпош се позитивни на коронавирусот и не доаѓаат на своето работно место, ...
| | веќе видена | слични

Ковид-19 изолираше дваесетина ученици и вработени од Основното училиште Лазо Трповски. По само една недела од стартот на второто полугодие, осум деца од оваа ...
| | веќе видена | слични

Професорите им пишуваат изостаноци и на ученици кои наставата ја следат онлајн поради изолација или како последица на ковид. Како резултат на тоа има и такви ...
| | веќе видена | слични

Нов кластер на заразени од ковид 19 се појави во основното училиште „Лазо Трповски“ во скопската населба Карпош, неофицијално дознава „Фокус“. Според нашите ...
| | веќе видена | слични

Останува препораката за носење заштитна маска во училиштата. Комисијата за заразни болести досега не добила барање од родители децата на училиште да не носат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1060 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 163 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 256 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 339 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шаќири: Министерството за образование ги следи препораките на Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: