Личните податоци ќе бидат заштитени, секој граѓанин ќе има пристап до своето решение за изолација

Државниот здравствен и санитарен инспекторат во консултација со Министерството за здравство, со Агенцијата за заштита на личните податоци и со Владата го ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Согласно Владината одлука за измена на начинот на достава на решенијата за изолација на лица позитивни на КОВИД-19 и на нивни контакти, ве информираме дека од ...
| | веќе видена | слични

Од денес во функција е платформата на која секој кој има потреба да дојде до сопственото решение за изолација ќе има пристап единствено до него без да има увид ...
| | веќе видена | слични

Позитивните пациенти на коронавирус и нивните контакти од денес можат да си ги преземат решенијата за изолација од сајтот на Државниот санитарен и здравствен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

КОВИД-19 решенијата за изолација од денеска ќе може да се најдат во електронска форма преку страницата Вакцинација.мк и со максимална заштита на приватноста. ...
| | веќе видена | слични

Од денес започнува новиот начин на преземање на решенијата кои Државниот здравствен и санитарен инспекторат ги издава за лицата во изолација поради ковид- 19. ...
| | веќе видена | слични

Од Владата на Северна Македонија информираат дека од денеска во функција е дигиталната платформа на која граѓаните позитивни на КОВИД-19 ќе ги добиваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 476 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Личните податоци ќе бидат заштитени, секој граѓанин ќе има пристап до своето решение за изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: