Поранешни пратеници на СДСМ избрани во Одборот на директори на ГА-МА

2 копии

Владата преку оглас ќе бира директор на Царинската управа, една од клучните институции во земјава, која ги наплаќа царините и акцизите, и контролира и се ...
| | веќе видена | слични

За пратениците и за избраните владини функционери да нема апанажа откако ќе им престане функцијата, која сега им следува со закон, со цел тие да не бидат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ ќе објави нов тендер за набавка на мазут за потребите на ТЕЦ Неготино, откако на последниот објавен на 28 јануари не доби ниту една понуда. Од ...
| | веќе видена | слични

Ниту една понуда не стигнала до АД ЕСМ за набавка на мазут за производство на електрична енергија за време на грејната сезона од ТЕЦ Неготино. Повикот за ...
| | веќе видена | слични

Само што заврши првиот, Владата веќе веднаш распиша нов Јавен оглас за пријавување на фирми кои се заинтересирани да станат стратешки инвеститори во земјава. ...
| | веќе видена | слични

Најзначајната институција во државава за заштита на уставните и законските права на граѓаните од државните органи, Народниот правобранител, веќе неколку месеци ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешни пратеници на СДСМ избрани во Одборот на директори на ГА-МА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: