Индија ќе воведе дигитална варијанта на домашната валута

Регулаторите доцна влегоа во брзорастечкиот прекуграничен свет на дигитални средства, но можеби ќе ја развијат првата глобална рамка на правила за неколку ...
| | веќе видена | слични

Фактите што произлегуваат од искуството со првите дигитални валути на централните банки (CBDC) што беа лансирани ширум светот укажуваат дека не постои модел ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Властите во Казахстан разговараат за нови прописи за крипто просторот во земјата што може да доведе до сериозно зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Руската влада и централната банка на земјата постигнаа договор за изготвување закони или измена на постоечките закони кои го признаваат крипто како форма на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филијалата на Федералните резерви на САД во Бостон, или едноставно ФЕД, соработуваше со престижниот МИТ за да развие предлог за дигитална валута што ...
| | веќе видена | слични

Русија би можела да инкасира до 13 милијарди долари (1 трилион рубљи) годишно со легализирање, регулирање и оданочување на трансакциите со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 223 | | | веќе видена

Гугл на Алфабет Инк ќе ги избрише податоците за локацијата на посетителите на клиниките за абортус поради стравувањата дека дигиталниот отпечаток од прст би ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија ќе воведе дигитална варијанта на домашната валута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: