СОНК ќе инсистира на онлајн настава ако растат ковид-бројките


Министерството за здравство ги игнорира барањата на иницијативата “СТОП за задолжителното користење маски во училиштата“ која има поддршка од над 12 000 ...
| | веќе видена | слични

И покрај многу вирулентната варијанта омикрон, бројот на заразени наставници и ученици со корона вирусот засега е многу мал, оценуваат властите, заради што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројката на отсутни ученици и наставници на дневно ниво е околу 0,02 што не значи дека сите тие се отсутни поради Ковид-19, изјави вечерва министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шест наставници во основното училиште „Лазо Трповски“ во скопски Карпош се позитивни на ковид-19 и не доаѓаат на своето работно место. Директорката на ...
| | веќе видена | слични

Шестмина наставници од основното училиште „Лазо Трповски“ во скопската населба Карпош се позитивни на коронавирусот и не доаѓаат на своето работно место, ...
| | веќе видена | слични

Ковид-19 изолираше дваесетина ученици и вработени од Основното училиште Лазо Трповски. По само една недела од стартот на второто полугодие, осум деца од оваа ...
| | веќе видена | слични

Нов кластер на заразени од ковид 19 се појави во основното училиште „Лазо Трповски“ во скопската населба Карпош, неофицијално дознава „Фокус“. Според нашите ...
| | веќе видена | слични

Останува препораката за носење заштитна маска во училиштата. Комисијата за заразни болести досега не добила барање од родители децата на училиште да не носат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 1044 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 337 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 361 | | | веќе видена

Од кабинетот на министерот за надворешни работи Бујар Османи информираат дека шефот на македонската дипломатија остварил телефонски разговор со кабинетот на ...
сите 203 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 207 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНК ќе инсистира на онлајн настава ако растат ковид-бројките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: