Арсовски: Зечевиќ од адвокатски услуги има инкасирано над 30.000 евра и тоа од 3 општини со кои раководеле кадри на СДСМ


Како што на трибината викендов ветивме дека ќе објавуваме каде завршуваат народните пари – во џебовите на кадрите на СДСМ. Денеска продолжуваме со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скандалозно е тоа што СДСМ се фали со раст на минимална плата, а Ковачевски вели дека во државата има мед и млеко и порачува сите да се вратат во земјава, кога ...
| | веќе видена | слични

Милионерот Ковачевски со три стана, девизни милионски сметки им порача на сите да се вратат од странство, а државава прогласена за 4-та најсиромашна земја во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Трет ден молк за инкасираните пари на Миле Зечевиќ од три општини со кои што раководеле градоначалници на СДСМ. Молк исто како што молчи за Калеска - Ванчева ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заевизмот испумпувал и испумпува народни пари во џебови на партиски функционери на СДСМ. Адвокатското друштво на Миле Зечевиќ, десната рака на пиунот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во однос на писмото и оние конверзации кои што беа објавени во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Молкот на СДСМ во врска со нивниот генерален секретар Зечевиќ и неговото адвокатско друштво е доволна потврда дека немаат аргументи со кои би се одбраниле. Над ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски одговарајќи на новинарско прашање во однос на писмото и оние конверзации кои што беа објавени во текот на вчерашниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зечевиќ од три општини со кои владееше СДСМ за адвокатски услуги инкасирал 30.000 евра за три години. Во период од 2019 до 2021 година Миле Зечевиќ само од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Зечевиќ од адвокатски услуги има инкасирано над 30.000 евра и тоа од 3 општини со кои раководеле кадри на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: