Захарова ја исмеа британската министерка за надворешни работи

6 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров разговараше со својата британска колешка Лиз Трас за ситуацијата во Украина, воените вежби во Белорусија и ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи на Велика Британија, Лиз Трас, во Москва се состанала со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. Лавров на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На украинските власти не им требаат жителите на Донбас, туку само празна територија со ресурси, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Велика Британија денеска остро реагираше на поддршката на Кина за Аргентина околу суверенитетот на Фолкландските Острови, наведувајќи дека ќе го брани правото ...
| | веќе видена | слични

И британската министерка за надворешни работи Лиз Трас ќе ја посети Русија оваа недела. Нејзината посета е дел од западните дипломатски напори за намалување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 514 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 420 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова ја исмеа британската министерка за надворешни работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: