Без сертификат затекнат во кафеана - МВР му поднесе кривична

2 копии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Н.Б.(46) од Струмица, управител на правно лице од Струмица и против правното лице, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(30) од Гостивар, поради постоење основи на сомненеи за сторено ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Вработен во „Пошта“ фалсификувал службена исправа и зел пари од трансакциска сметка на лице од општина Центар Жупа. Според информациите, се работи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено продолжено кривично дело „фалсификување службена исправа", надворешната канцеларија за криминалистички работи ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривични пријави против В.М.(51) од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа” и против ...
| | веќе видена | слични

Педесесет иедногодишна жена од Струмица, идентификувана со иницијалите В.М. е кривично пријавена поради поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1009 | | | веќе видена

Група граѓани попладнево се собраа пред Владата за да го искажат револтот од модифицираниот француски предлог. Пееја „Едно име имаме“ и извикуваа „Оставка“ и ...
сите 494 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без сертификат затекнат во кафеана - МВР му поднесе кривична

Од:
До кого (е-маил):
Порака: