Германија финансиски ќе ги снабдува сиромашните семејства и студентите околу сметките за парно

Сиромашните семејства како и голем број студенти во Германија ќе добијат еднократна помош за високите сметки за парно, одлучи денеска германската влада. ...
| | веќе видена | слични

Има голем интерес кај граѓаните за користење на мерката за финансиска поддршка за покривање на дел од сметките за електрична енергија за домаќинствата со ниски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заклучно со вчерашниот ден, се пристигнати 6.500 барања за покривање на дел од сметките за електрична енергија за домаќинствата со ниски примања. Очекувам ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите од високите суми за електрична енергија па се споделуваат фотографии од сметки и од струјомери, за кои граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на енергентите посебно ги погодува сиромашните кои често поради немаштија се принудени на поголема потрошувачка на енергија. Социјалните ...
| | веќе видена | слични

Германската влада минатата седмица донела одлука за доделување еднократна финансиска помош за семејствата со помали примања и за студентите. Тие летово ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија финансиски ќе ги снабдува сиромашните семејства и студентите околу сметките за парно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: