Решенијата за изолација граѓаните отсега ќе ги добиваат од веб-страната на ДСЗИ

 Новиот начин за врачување на овие документи вчера помина на седница на Влада, но во владиното соопштение не е објаснето кои податоци точно ќе се објавуваат. ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Согласно Владината одлука за измена на начинот на достава на решенијата за изолација на лица позитивни на КОВИД-19 и на нивни контакти, ве информираме дека од ...
| | веќе видена | слични

Од денес во функција е платформата на која секој кој има потреба да дојде до сопственото решение за изолација ќе има пристап единствено до него без да има увид ...
| | веќе видена | слични

Позитивните пациенти на коронавирус и нивните контакти од денес можат да си ги преземат решенијата за изолација од сајтот на Државниот санитарен и здравствен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

КОВИД-19 решенијата за изолација од денеска ќе може да се најдат во електронска форма преку страницата Вакцинација.мк и со максимална заштита на приватноста. ...
| | веќе видена | слични

Од денес започнува новиот начин на преземање на решенијата кои Државниот здравствен и санитарен инспекторат ги издава за лицата во изолација поради ковид- 19. ...
| | веќе видена | слични

Од Владата на Северна Македонија информираат дека од денеска во функција е дигиталната платформа на која граѓаните позитивни на КОВИД-19 ќе ги добиваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Решенијата за изолација граѓаните отсега ќе ги добиваат од веб-страната на ДСЗИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: