Приведено лице по централна потерница за издржување казна затвор од три години


Приведено е лице кое било барано по централна потерница за издржување казна затвор од три години, информираат од Министерството за внатрешни работи.„Денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии

На 08.02.2022 околу 20.40 часот на регионалниот пат Неготино – Градско, кај с. Кукуричани, неготинско, полициски службеници од ОВР Неготино дале знак за ...
| | веќе видена | слични

Полицијата уапси дваесетгодишен велешанец кој извршил осум кражби за еден месец во угостителски и деловни објекти во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. – ...
| | веќе видена | слични

На граничниот премин Блаце вчера во патничко моторно возило пријавено за излез од државата мобилните тимови од Одделението за оперативни работи при Царинска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 251 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведено лице по централна потерница за издржување казна затвор од три години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: