„Ел Паис“ до тајни документи: Што НАТО и САД ѝ одговорија на Русија за безбедносните гаранции и за Украина


Шпанскиот весник „Ел Паис“ објави тајни документи за договорот меѓу САД и НАТО, во кои се наведува дека клучните барања на Русија во однос на проширувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјада британски војници ќе бидат подготвени да помогнат во случај на хуманитарна криза при евентуален руски напад врз Украина. Наредбата е дадена пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија денеска ја повика Русија на разговори за зајакнување на безбедноста во Европа во рамките на ОБСЕ и апелираше за смирување на ситуацијата со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека неодамнешните дипломатски напори покажа напредок во напорите да се спречи Русија да ја нападне Украина. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц го пофали во средата „напредокот“ во смирувањето на тензиите меѓу Украина и Русија по интензивните дипломатски напори последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 637 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ел Паис“ до тајни документи: Што НАТО и САД ѝ одговорија на Русија за безбедносните гаранции и за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: