Грковска-Коп: Холандската поддршка за исполнување на евроинтеграциите на Северна Македонија е континуирана

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во својот кабинет го прими амбасадорот на Кралството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес министерот за правда Тупанчески оствари средба со шефот на делегацијата на ЕУ во земјава, Дејвид Гир, на која разговараа за состојбата со тековните и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за правда Никола Тупанчески денес оствари средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија во земјава, Н.Е. Анке Холштајн, на која беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и државната секретарка во МВР, Магдалена Несторовска денеска остварија работна средба со амбасадорката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дигитализацијата во правосудниот сектор останува главен приоритет на кој ќе продолжи да се работи. Јавните обвинителства се значаен сегмент од правосудниот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчески денес оствари средба со амбасадорката на Германија Анке Холштајн, на која беа презентирани резултатите од досегашната ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката за политики на добро владеење, Славица Грковска денеска оствари средба со евроамбасадорот Дејвид Гир, на која, како што информираат, било ...
| | веќе видена | слични

На иницијалната средба двете страни ја потврдија досегашната успешна билатерална соработка, која особено се надополнува со поддршката од ГИЗ во текот на сите ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со тековните и планираните реформски чекори во судството, заштитата на основните човекови права, вклучително и слободата на медиумите, како и ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот Гир честитајќи ѝ го мандатот на вицепремиерката ѝ посака успешна работа, истакнувајќи дека поддршката на ЕУ за исполнување на условите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 306 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грковска-Коп: Холандската поддршка за исполнување на евроинтеграциите на Северна Македонија е континуирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: