Дуи и СДСМ, НЗС – криза и криминал

11 копии

ДУИ како и нивниот партнер во власта и во криминалот, СДСМ, целосно се изгубија. Наместо европски вредности, тие се сведоа на воспевање на комунистички ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За лажните европски вредности во ДУИ говори величењето на албанскиот диктатор Енвер Хоџа. Големите демократи од ДУИ го воспеваат комунистичкиот диктатор и ...
| | веќе видена | слични

По скандалозното пеење на лидерот на ДУИ на песна за диктаторот Енвер Хоџа скандалот се продлабочува. Откриени уште подлабоки „корени“ на ДУИ со Енвер Хоџа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На социјалните мрежи е дистрибуирана видео снимка која ја обезбеди Алмакос на која се гледа како лидерот на ДУИ Али Ахмети со душа и срце му пее на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

“Цели 5 века мајка чекаше На Скендербег брат му израсна Енвер Хоџа е неговото име” Ова е делот од песната за албанскиот диктатор Енвер Хоџа го пее лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети , е снимен како пее песна посветена на комунистичкиот диктатор Енвер Хоџа , кој владеел со ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави видео, кое го објавува Алмакос , на кое се гледа како лидерот на ДУИ, Али Ахмети, со срце и душа му пее на злогласниот диктатор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 145 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дуи и СДСМ, НЗС – криза и криминал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: