ДУИ: ВМРО не сака силна Албанска партија, туку свои аргати заедно со Левица во своите антиалбански ставови

ВМРО-ДПМНЕ ја продолжува кампањата на неоснована медиумска пропаганда со лажни вести кои имаат за цел институционална дефакторизација на Албанците во земјава, ...
| | веќе видена | слични

Најголемата албанска владејачка партија, Демократската унија за интеграција (ДУИ), го започна реформскиот процес. Со првата фаза, како што дознава „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села по средбата со косовскиот премиер Албин Курти во Приштина изјавил дека добил уверување оти ќе бидат олеснети ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на Алијанса за Албанците (АА), Зијадин Села , се сретна со премиерот на Косово, Албин Курти . По средбата, Села рече дека разговарале за мерката што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 172 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 187 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ: ВМРО не сака силна Албанска партија, туку свои аргати заедно со Левица во своите антиалбански ставови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: