Договорот со Бугарија е договор за иднината, а не за минатото и за историјата!


Постигнатиот „Договор за пријателство, добрососедство и соработка помеѓу Република Македонија и Република Бугарија“ (1.8.2017) има само 5 страници и 14 члена. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Илинденска Македонија е име со временска одредница кое се повикува на конкретни датуми од минатото и е реална можност за компромис кој ги задоволува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката Билјана Ванковска во колумна за „Нова Македонија“ бара да се направи притисок врз власта веднаш да се прекинат преговорите со Бугарија а не да се ...
| | веќе видена | слични

„Во пресрет на последната битка со бугарскиот ултиматум сите разлики, навреди и ‘зла крв’ меѓу нас треба да ги оставиме настрана и да се обединиме околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јованка КЕПЕСКА Прагматизмот и инструментализмот е современата одлика на општествената политика во Македонија. Тоа е приодот при кој секојдневието е оперативно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 672 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорот со Бугарија е договор за иднината, а не за минатото и за историјата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: