ВИДЕО | Шаќири: Правилна е одлуката за настава со физичко присуство, само 0.15 проценти од учениците не дојдоа


Само 0,15 проценти од учениците и 0, 85 проценти од наставниот кадар не беа во можност да го почнат второто полугодие поради болест, што е показател дека е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Шест наставници во основното училиште „Лазо Трповски“ во скопски Карпош се позитивни на ковид-19 и не доаѓаат на своето работно место. Директорката на ...
| | веќе видена | слични

Шестмина наставници од основното училиште „Лазо Трповски“ во скопската населба Карпош се позитивни на коронавирусот и не доаѓаат на своето работно место, ...
| | веќе видена | слични

Ковид-19 изолираше дваесетина ученици и вработени од Основното училиште Лазо Трповски. По само една недела од стартот на второто полугодие, осум деца од оваа ...
| | веќе видена | слични

Професорите им пишуваат изостаноци и на ученици кои наставата ја следат онлајн поради изолација или како последица на ковид. Како резултат на тоа има и такви ...
| | веќе видена | слични

Нов кластер на заразени од ковид 19 се појави во основното училиште „Лазо Трповски“ во скопската населба Карпош, неофицијално дознава „Фокус“. Според нашите ...
| | веќе видена | слични

Останува препораката за носење заштитна маска во училиштата. Комисијата за заразни болести досега не добила барање од родители децата на училиште да не носат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По нова методологија ќе се прави скринингот за Ковид-19 во училиштата, соопшти денес Злате Мехмедовиќ, портпарол на Комисијата за заразни болести. Дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Шаќири: Правилна е одлуката за настава со физичко присуство, само 0.15 проценти од учениците не дојдоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: