Демократски сојуз: Минимална плата од 300 евра


4 копии

Пет години од оваа власт не гледаме никакви резултати, наместо да произведуваме храна, ние бараме инвеститори за производство на марихуана, а тоа е криминал. ...
| | веќе видена | слични

Покачувањето на минималната плата не е само поради притисоците од синдикатите, туку и поради новите поскапувања на многу производи, оцени универзитетскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетскиот професор Ванчо Узунов смета дека покачувањето на минималната плата не е само поради притисокот, туку поради новите поскапувања на многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никој не кажал дека против она законско редовно усогласување на платата и дополнителното. Јас јасно сум кажал дека треба да се промени формулата онака како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Словенечките синдикати на работниците од јавниот сектор се заканија со штрајк доколку Владата до следната недела не одговори на нивните барања за зголемување ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии и актуелен претседател на Советот на Град Скоје, Трајко Славески вели дека никогаш не изјавил дека е против зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1281 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 356 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 140 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз: Минимална плата од 300 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: