По карантинот – „Пандемската лузна“ на младите од Балканот

Според Меѓународната организација на трудот, Ковид-19 диспропорционално ги зафати младите од Балканот, предизвикувајќи невработеност, несоодветно образование и ...
| | веќе видена | слични

„Нова Македонија“ со повеќе написи ќе објавува каде се и што работат нашите најдобри дипломци Најмалку очекуваниот предизвик во животот на еден студент по ...
| | веќе видена | слични

Сѐ почесто во полициските билтени читаме за Кубанци кои нелегално влегуваат во Македонија. Кубанeц со шпански корени кој наскоро ќе ја напушти земјата, во ...
| | веќе видена | слични

Светот, драги мои, е динамично место, никогаш повеќе отколку сега човекот не бил во можност да патува низ светот брзо и евтино. Планетата земја се претвори во ...
| | веќе видена | слични

Г Не постои нешто во кое постарите генерации уживаат повеќе, од тоа да се жалат за младите. Нивното детство е полно со разгалување и неопасни играчки, па одат ...
| | веќе видена | слични

Зоран Михајлов -Дунимаглоска во моментите кога се распаѓаше Југославија беше учесничка на ЗОИ во Албервил во 1992 година како независна спортистка. -Во ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела од затворот во Врање е ослободен македонскиот дипломат Миле Миленкоски. Тој на 26 август 2021 година кај Прешево, Србија, беше приведен по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не смее да се повтори 27 април, вели премиерот Димитар Ковачевски. Кажа дека секој може да протестира, но не со качулки и со повредување на полицајци. „Тоа е ...
сите 266 | | | веќе видена

Народски кажано дојдено е нож до коска и не може ова вака понатаму. Затоа мора да излеземе што помасовно и да дадеме поддршка на протестите затоа што ако ...
сите 308 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 192 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 241 | | | веќе видена

Вечерва продолжуваат протестите против францускиот предлог пред Владата. Иако времето е врнежливо, сепак граѓаните повторно дојдоа пред Владата и порачаа ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По карантинот – „Пандемската лузна“ на младите од Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: