По карантинот – „Пандемската лузна“ на младите од Балканот

Според Меѓународната организација на трудот, Ковид-19 диспропорционално ги зафати младите од Балканот, предизвикувајќи невработеност, несоодветно образование и ...
| | веќе видена | слични

„Нова Македонија“ со повеќе написи ќе објавува каде се и што работат нашите најдобри дипломци Најмалку очекуваниот предизвик во животот на еден студент по ...
| | веќе видена | слични

Сѐ почесто во полициските билтени читаме за Кубанци кои нелегално влегуваат во Македонија. Кубанeц со шпански корени кој наскоро ќе ја напушти земјата, во ...
| | веќе видена | слични

Светот, драги мои, е динамично место, никогаш повеќе отколку сега човекот не бил во можност да патува низ светот брзо и евтино. Планетата земја се претвори во ...
| | веќе видена | слични

Г Не постои нешто во кое постарите генерации уживаат повеќе, од тоа да се жалат за младите. Нивното детство е полно со разгалување и неопасни играчки, па одат ...
| | веќе видена | слични

Зоран Михајлов -Дунимаглоска во моментите кога се распаѓаше Југославија беше учесничка на ЗОИ во Албервил во 1992 година како независна спортистка. -Во ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела од затворот во Врање е ослободен македонскиот дипломат Миле Миленкоски. Тој на 26 август 2021 година кај Прешево, Србија, беше приведен по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непорседно пред почетокот на најавеното примирје меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“, вечерва се огласија сирените во неколку израелски градови, меѓу ...
сите 186 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 196 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По карантинот – „Пандемската лузна“ на младите од Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: