Демократски сојуз: Минимална плата од 300 евра


2 копии

Владата вчера го достави Законот за минимална плата во Собранието но, сè уште не се знае кога пратениците ќе расправаат за предложените измени. Се предвидува ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) најави протести и блокирање на работа на одредени институции доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шивачот Полико Авдиу веќе осум години работи во компанијата „Текстил Солушн“. За да биде дома со семејството, Авдиу се вратил од Германија каде што работел, ...
| | веќе видена | слични

Синдикатите бараат скалесто зголемување на платите, а во спротивно најавуваат протести и штрајк. По договорот за зголемување на минималната плата во Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократската Унија за Интеграција го поздравува постигнатиот договор меѓу Сојузот на Синдикати на Северна Македонија и работодавачите за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1582 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз: Минимална плата од 300 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: