Укината e забраната за камиони на Ѓавато и кај вртењето за Мавровo

Од 7:10 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Охрид-Битола и обратно преку планинскиот превој „Ѓавато“. Од АМСМ информираат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвивa по претежно влажни коловози,а на повисоките места со остатоци од кашест снег по интервенција од дежурните екипи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 11 часот на патниот правец Тетово – Пoпова Шапка се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила и автобуси, информира АМСМ. Известуваат дека од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Укинати се забраните за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и на Струга – Граничен премин Ќафасан. Како што информира ...
| | веќе видена | слични

На патниот правец Струга-граничен премин Ќафасан има забрана за сообраќај за тешки товарни возила, додека забраната за тешки товарни возила преку планинскиот ...
| | веќе видена | слични

Поради лошите временски услови предизвикани од снегот, на патниот правец Тетово – Попова Шапка се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1009 | | | веќе видена

Група граѓани попладнево се собраа пред Владата за да го искажат револтот од модифицираниот француски предлог. Пееја „Едно име имаме“ и извикуваа „Оставка“ и ...
сите 494 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укината e забраната за камиони на Ѓавато и кај вртењето за Мавровo

Од:
До кого (е-маил):
Порака: