Како гастарбајтерите ја променија Германија, а како таа нив?

Сѐ почесто во полициските билтени читаме за Кубанци кои нелегално влегуваат во Македонија. Кубанeц со шпански корени кој наскоро ќе ја напушти земјата, во ...
| | веќе видена | слични

Г Не постои нешто во кое постарите генерации уживаат повеќе, од тоа да се жалат за младите. Нивното детство е полно со разгалување и неопасни играчки, па одат ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела од затворот во Врање е ослободен македонскиот дипломат Миле Миленкоски. Тој на 26 август 2021 година кај Прешево, Србија, беше приведен по ...
| | веќе видена | слични

Добитникот на седмица на лото од околината на Ваљево откри дека ги загубил сите пари откако добил седмица на лото и даде совет до сите да не ја повторат ...
| | веќе видена | слични

Додека бев во притвор во Врање, бев информиран дека случајот предизвикал голем интерес во македонската јавност и дека дел од медиумите изнеле невистини и ...
| | веќе видена | слични

Миле Миленкоски е долгогодишен дипломат, со 23-годишно искуство, со две магистратури и четири мандати на службување во странство. Има две објавени книги, а е и ...
| | веќе видена | слични

Опоравувањето на економијата оди тешко, оти дел од работниците не одат на работа поради зараза или контакт со коронавирусот, производството е поскапено бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 650 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 341 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како гастарбајтерите ја променија Германија, а како таа нив?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: