Поради падот на биткоинот речиси 30.000 милионери помалку

Руската влада и централната банка на земјата постигнаа договор за изготвување закони или измена на постоечките закони кои го признаваат крипто како форма на ...
| | веќе видена | слични

Филијалата на Федералните резерви на САД во Бостон, или едноставно ФЕД, соработуваше со престижниот МИТ за да развие предлог за дигитална валута што ...
| | веќе видена | слични

Русија би можела да инкасира до 13 милијарди долари (1 трилион рубљи) годишно со легализирање, регулирање и оданочување на трансакциите со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Фирмите за криптовалути и блокчејн се загрижени за идното законодавство што се врти околу индустријата за криптовалути и парите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради падот на биткоинот речиси 30.000 милионери помалку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: