Сад ја користат Украина како алатка против Русија, обвини Путин


Владимир Путин ги обвини САД дека ја користат Украина како алатка за ограничување на Русија и дека воопшто не се грижат за нејзините национални интереси. Тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц, францускиот претседател Еманиел Макрон и полскиот претседател Анджеј Дуда го повикаа Кремљ на „содржаен дијалог“ за европската ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Украина смета дека се уште има шанси спорот меѓу Русија и Западот да се реши по дипломатски пат, но веќе постојат причини за воведување санкции кон Москва, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска ќе ја посети Москва каде ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден планира наскоро да разговара со францускиот претседател Емануел Макрон за решенијата за ситуацијата околу Украина, ...
| | веќе видена | слични

Челниците на ЕУ треба да постигнат голем број суштински цели, а првата од нив е да се избегне војна. По посетата на Русија и Украина, францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 545 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 625 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1012 | | | веќе видена

На 01.07.2022 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал- Единица за сериозен криминал и кривични дела против културното ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сад ја користат Украина како алатка против Русија, обвини Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: