Набавил хероин па пробал да го внесе во штипскиот затвор - кривична за затвореник


Полицијата во Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(30) од с.Просениково, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

При контрола на струмичка фирма која одгледувала канабис за медицински цели, МВР заплени повеќе од тон и пол марихуана во вредност од 3 милиони евра која била ...
| | веќе видена | слични
2 копии
17 копии

Како што анализираат и светските криминолози, Дарк веб е мрежа на интернет каде што циркулираат многу информации поврзани со извршување кривични дела. Токму ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вечерва информираше дека во тек е голема полициска акција во Ресен и Струмица. -Најавувам дека во моментот ...
| | веќе видена | слични

Големи акции на полицијата за заплена на дрога се во тек вечерва во Струмица и Ресен. „Најавувам дека во моментот течат две акции на заплена на поголема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1012 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 286 | | | веќе видена

И покрај поинаквата и подобро смислена тактика на власта да го претстави францускиот предлог како различен и подобар од претходниот, се погласни укажувањата од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Набавил хероин па пробал да го внесе во штипскиот затвор - кривична за затвореник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: