Грковска – Дуџак: Политиките на добро владеење се основа за дигитализацијата и континуираните и долгорочни реформи

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска оствари средба со Росана Дуџак, постојана ...
| | веќе видена | слични

Родовата еднаквост во фокус на разговорите помеѓу министерката за труд и социјална политика Тренчевска и шведската амбасадорка во Северна Македонија, Форсгрен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари средба со шведската амбасадорка во нашата земја, Кристин Форсгрен Бенгтсон, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со Моника Сандри, претставничка на УНХЦР во нашата држава. На состанокот е разговарано за реализацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канцеларијата на високиот комесар на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР) во Северна Македонија гледа држава лидер во решавањето прашања и во тој дух ја ...
| | веќе видена | слични

На состанокот е разговарано околу реализацијата на повеќе важни прашања од Агенда 2030, којашто се однесува на Целите за одржлив развој на ОН, а е универзален ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во својот кабинет ја прими амбасадорката на Сојузна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во својот кабинет ја прими амбасадорката на Сојузна ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1528 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 513 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 501 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 423 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 148 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грковска – Дуџак: Политиките на добро владеење се основа за дигитализацијата и континуираните и долгорочни реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: