Грковска - Дуџак: Политиките на добро владеење се основа за дигитализацијата

Дуџак на вицепремиерката Грковска ѝ го честиташе стапувањето на новата должност и ѝ посака успешен мандат истакнувајќи дека поддршката од ОН останува како ...
| | веќе видена | слични

Родовата еднаквост во фокус на разговорите помеѓу министерката за труд и социјална политика Тренчевска и шведската амбасадорка во Северна Македонија, Форсгрен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари средба со шведската амбасадорка во нашата земја, Кристин Форсгрен Бенгтсон, на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со Моника Сандри, претставничка на УНХЦР во нашата држава. На состанокот е разговарано за реализацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канцеларијата на високиот комесар на Обединетите нации за бегалци (УНХЦР) во Северна Македонија гледа држава лидер во решавањето прашања и во тој дух ја ...
| | веќе видена | слични

На состанокот е разговарано околу реализацијата на повеќе важни прашања од Агенда 2030, којашто се однесува на Целите за одржлив развој на ОН, а е универзален ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во својот кабинет ја прими амбасадорката на Сојузна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска во својот кабинет ја прими амбасадорката на Сојузна ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 398 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грковска - Дуџак: Политиките на добро владеење се основа за дигитализацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: