Блинкен и Лавров ќе имаат телефонски разговор за Украина


2 копии

Шефицата на британската дипломатија Лиз Трас денеска ќе ја посети Москва каде ќе се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден планира наскоро да разговара со францускиот претседател Емануел Макрон за решенијата за ситуацијата околу Украина, ...
| | веќе видена | слични

Голем број жители на стариот континент сметаат дека Русија ќе ја нападне Украина во 2022-ра година и веруваат дека НАТО и ЕУ треба да застанат на страната на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц, францускиот претседател Еманиел Макрон и полскиот претседател Анджеј Дуда го повикаа Кремљ на „содржаен дијалог“ за европската ...
| | веќе видена | слични

Челниците на ЕУ треба да постигнат голем број суштински цели, а првата од нив е да се избегне војна. По посетата на Русија и Украина, францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Димитар Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ со новиот предлог ги прифаќаат сите бугарски барања. Бугарскиот предлог е капитулација, а Ковачевски и Османи ...
сите 601 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 360 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен и Лавров ќе имаат телефонски разговор за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: