Некогаш ветувачката Либра мораше да згасне за критовалутите да опстанат

Дигиталната валута на „Фејсбук“ позната како Дием (првично како Либра), некогаш видена како сила која може да ја подрие финансиската стабилност и да им парира ...
| | веќе видена | слични

Филијалата на Федералните резерви на САД во Бостон, или едноставно ФЕД, соработуваше со престижниот МИТ за да развие предлог за дигитална валута што ...
| | веќе видена | слични

Русија би можела да инкасира до 13 милијарди долари (1 трилион рубљи) годишно со легализирање, регулирање и оданочување на трансакциите со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Приватните лица кои ископуваат криптовалути може да очекуваат поголемо даночно оптоварување од бизнисите вклучени во индустријата, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Замислете дека сте добиле на лотарија, но не можете да ја потрошите добивката. Откако им беше забранет пристапот до сопствените пари, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути По неколку години колебање, Индија конечно направи чекор поблиску до усвојување криптовалути додека земјата се обидува да остане во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некогаш ветувачката Либра мораше да згасне за критовалутите да опстанат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: