Полицијата пронајде и одзеде 427 пиротехнички средства

5 копии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Н.Б.(46) од Струмица, управител на правно лице од Струмица и против правното лице, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Екс-градоначалникот Шилегов и поранешната претседателка на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, си заработија кривична пријава бидејќи од касата на скопјани ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Град Скопје денес поднесе кривична пријава против поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов и Љубица Јанчева, поранешна претседателка на Советот на Град ...
| | веќе видена | слични

Вработен во „Пошта“ фалсификувал службена исправа и зел пари од трансакциска сметка на лице од општина Центар Жупа. Според информациите, се работи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 588 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

Проглас во 11 точки нa Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и Антифашистичката војна на Македонија 1941-1945 и граѓаните ...
сите 249 | | | веќе видена

Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставаа црвени рози пред полициските службеници кои го ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата пронајде и одзеде 427 пиротехнички средства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: