Поштарите ќе носат пензии до врата, голема заинтересираност кај руралните средини

Генералниот директор на АД „Пошта на Македонија” Јани Макрадули вели дека е поголема е заинтересираноста за носење пензии до домот кај пензионерите од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На социјалните мрежи и на приватни електронски адреси се појавуваат информации за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 9. февруари 2022 (ИНПРЕС) – На социјалните мрежи се појавува дезинформација за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за ...
| | веќе видена | слични

АД „Пошта“ не испраќа пораки на социјалните мрежи за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја подигне својта пратка, ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се шират пораки со кои на граѓаните им се соопштува дека за нив во Пошта има стасано пратка. По тоа од корисниците се бара да го платат ...
| | веќе видена | слични

Измама со лажни поштенски пратки се шири на социјалните мрежи и на приватни електронски адреси, пишува ТВ21. Во пораките се појавуваат информации за достава на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Обемот на услуги на писма бележи пад како резултат на нивната замена со електронски фактури, но од Агенцијата за пошти очекуваат особени заложби од поштенските ...
| | веќе видена | слични

АД „Пошта“ заедно со својот партнер „ХАЛКБАНКА“ денеска ја промовираше новата услуга „Пошта поблиску до граѓаните“, која им овозможува на граѓаните од Општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 125 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 404 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 138 | | | веќе видена

Агенти на ФБИ извршија рација на имотот на републиканецот, Мар-а-Лаго на Флорида, претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски ...
сите 134 | | | веќе видена

1 Ќе направиш армија од 200.000 административци, ќе ти снема пари да им даваш плата, договорот со ММФ за заем доцни и – ќе си смислиш систем како таа армија да ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поштарите ќе носат пензии до врата, голема заинтересираност кај руралните средини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: