Проактивна транспарентност на институциите за поефикасно користење информации од јавен карактер


Во земјава има недостиг од 536 пожарникари, а имаме 200 пожарникарски возила од кои повеќето се постари од 18 години. Имаме вкупно 183 возила за брза помош од ...
| | веќе видена | слични

За да ја подигне свеста за состојбите со менталното здравје и за да инспирира промена во ставовите кон овие прашања, „Ротари Клуб Скопје Интернационал“ ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот центар за политичко образование со кој раководи д-р Александар Љ. Спасов е посветен на заложбите за јакнење на демократските политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најновите трендови во областа на естетската медицина и примената на нови современи методи во насока на унапредување на третманот на пациентите беа главните ...
| | веќе видена | слични

Институтот за комуникациски студии (ИКС) и ИРЕКС го организираа меѓународниот симпозиум „ Во чекор со трендовите: образование за медиумска писменост во сè ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Школата за политики за 2022 година при Претседателскиот центар за политичко образование ќе биде организирана во духот на демократските политички вредности, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 490 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 419 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проактивна транспарентност на институциите за поефикасно користење информации од јавен карактер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: