Арапски Емирати ќе воведат корпоративен данок од 9% од 1 јуни 2023 година


Време зa читање: 4 минути Министерството за финансии на Обединети Арапски Емирати ќе воведе федерален корпоративен данок на деловниот профит за прв пат во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ и Асоцијацијата за е-трговија на Македонија – АЕТМ, заеднички предлагаат измена на Законот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ и Асоцијацијата за е-трговија на Македонија - АЕТМ, како организации кои имаат за цел да ги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Наглиот пораст на цените на енергенсите на пазарот ги активира европските влади во обид да ги заштитат граѓаните од ценовниот шок и да им помогнат во плаќањето ...
| | веќе видена | слични

Кризата со високите цени на енергенсите поттикна дел од владите на повеќе европски земј да донесат мерки за заштита на граѓаните од ценовниот шок и да им ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на независната културна сцена (ЈАДРО) остро реагира по вчерашната изјава на премиерот Димитар Ковачевски, кој при посетата на компанијата ...
| | веќе видена | слични

РЕАКЦИЈА на ЈАДРО – Асоцијација на независната културна сцена по повод и зјавата на премиерот Димитар Ковачевски за намалување на персоналниот данок во ИТ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 566 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 836 | | | веќе видена

Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставаа црвени рози пред полициските службеници кои го ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арапски Емирати ќе воведат корпоративен данок од 9% од 1 јуни 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: