Белорусија им дозволи на лекарите да дијагностицираат ковид без тест

Министерството за здравство на Белорусија им дозволи на лекарите да дијагностицираат Ковид-19 врз основа на клинички индикатори и рендген, без задолжителен ПЦР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Москва има намера да побара од САД да разгледаат пакет безбедносни гаранции и да не го одвојуваат Вашингтон од пакетот што предложи одредени делови или опции ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 429 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 338 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белорусија им дозволи на лекарите да дијагностицираат ковид без тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: