Со фотонапонски панели 4 јавни објекти во Конче, Радовиш, Карбинци и Штип ќе имаат 60% поевтина струја

Локалната акциона група „Плачковица“, која има проекти во четири општини од Плачковичкиот Регион, Радовиш, Конче, Карбинци и Штип, уште пред да почне ...
| | веќе видена | слични

Само што заврши првиот, Владата веќе веднаш распиша нов Јавен оглас за пријавување на фирми кои се заинтересирани да станат стратешки инвеститори во земјава. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Новаци ќе се гради една од најголемите фотонапонски централи во државата ДТПУ Меј Груп ДОО Експорт импорт Скопје е компанија која наскоро ќе започне да ...
| | веќе видена | слични

Наскоро во Новаци ќе почне изградбата на една од најголемите фотонапонски цетрали од 50 мегавати. Неа ќе ја гради Фирмата ДТПУ „Меј Груп“ ДОО Експорт импорт ...
| | веќе видена | слични

Денес започна поврзувањето на водоводната линија од средна и ниска зона кое ќе биде завршено во наредните два дена.Инаку, при крај е и изградбата на петтата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 174 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со фотонапонски панели 4 јавни објекти во Конче, Радовиш, Карбинци и Штип ќе имаат 60% поевтина струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: